Ana sayfa İHA - UAV DJI & Leica İşbirliği ile Karşınızda Yeni “Leica AIBOT”

DJI & Leica İşbirliği ile Karşınızda Yeni “Leica AIBOT”

0

Leica Geosystem, mobil 3D haritalama verilerini hızlı ve otonom olarak elde etmek için DJI’ ın hava platformlarından M600 Pro üzerine entegre olan son insansız hava aracı İHA(UAV) sistemini yeni “Leica Aibot” u duyurdu. Yeni İHA(UAV) teknolojisi ile kullanıcı dostu ve yenilikçi bir arayüzle daha kısa sürede eksiksiz bir veri seti elde etmenizi sağlamayı amaçlamaktadır. 

Leica’ nın yazılım paketi, yeni İHA iş akışlarını da sorunsuz destekliyor. Nokta bulutu, dijital yüzey modeli ve ortofoto üretimi için Leica Infinity‘ nin kullanılması, araştırmacıların üretkenliği ve hızlandırılmış veri dağıtımını en üst düzeye çıkarmak için verilerin kolayca işlenmesini ve görselleştirilmesini sağlıyor. 

Operasyonların Otomatikleştirilmesi
Dünyanın önde gelen İHA(UAV) üreticisi DJI firması ile ortaklaşa geliştirilen yeni iha teknolojisi, kullanıcıların topladığı milyonlarca verinin daha kolay işlenmesine ve analiz edilmesine olanak tanıyor. Ayrıca verileri eyleme dönüştürülebilir bilgiler sağlamak amacıyla da görselleştiriyor. İHA(UAV) verileri, GNSS ve lazer tarama gibi mevcut ölçme teknolojileriyle birleştirilerek daha eksiksiz bir bilgi kümesi sağlanabiliyor.

Görsel leica-geosystems.com dan alınmıştır.

Bir proje planlama, tasarım ve inşaat yaşam döngüsü boyunca, Aibot; hacim hesaplamaları gerçekleştirmek ve saha çalışmalarının ilerlemesini izlemek için kritik bilgilere daha kolay erişim sağlar. Dijital arazi modellerini oluşturmak, sıyırma ve dökme, toprak işleme, kanal açma işlemlerinden, serme ve sıkıştırma işlemlerine kadar daha bir çok konuda kolay çözümler sunuyor.

Leica Aibot hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

BİR CEVAP BIRAK

Leave the field below empty!