TMMOB tarafından Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası’nın yürütücülüğünde bu yıl 6.’sı düzenlenen Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi 23-24-25 Kasım tarihlerinde “Akıllı” Şehir ve “Akıllı” Kırsal temasıyla ve ‘Bilişsel Özgürlük` sloganıyla Ankara’da yapıldı.

Bir çok kamu kurum/kuruluş ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı organizasyonda özellikle coğrafi bilgi sistemleri alanında yapılan çalışmalar kapsamlı bir şekilde katılımcılar ile paylaşıldı. Kongrede, CBS’nin özellikle bir çok kamu kurumunda etkin ve verimli bir şekilde kullanılması, gelişen teknoloji ile konumsal uygulamaların yaygınlaşarak iş ve işlemleri kolaylaştırması ve süreçlere farklı bir boyut kazandırması gözlemlendi. Ayrıca kongre kapsamında düzenlenen Coğrafi Bilgi Teknolojileri Fuarı’nda bazı kamu kurum/kuruluşları ve özel sektör temsilcileri tarafından yeni teknoloji ve yazılımlara ait tanıtımlar ve bilgilendirmeler yapıldı.

Kongre hakkında geniş bilgiye www.cbskongresi.org ve https://www.hkmo.org.tr/etkinlikler/cbs/ adreslerinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here