Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi – 2020

0
320

Akıllı Şehirler, yeni teknolojiler ve yenilikçi yaklaşımlar vasıtasıyla sınırlı kaynaklarını etkin kullanarak gelecekteki problem ve ihtiyaçlara çözümler üreten, çevreye ve doğal kaynaklara saygılı, insan hayatına değer katan ve yaşam kalitesini iyileştiren şehirlerdir.

Belediye hizmetlerinin daha az maliyetle daha verimli şekilde gerçekleşmesini sağlayan akıllı teknolojiler, belediyelerin vatandaşa daha etkin hizmet sunmalarına imkan tanımaktadır. Nesnelerin İnterneti (IoT) ve ileri teknolojiler, kentlerimizde yaşamı yeni bir boyuta taşımaktadır.

Halihazırda birçok belediyede kullanılmaya başlanan akıllı şehir uygulamaları daha çok çevre, ulaşım, yönetişim, güvenlik, sağlık ve coğrafi bilgi sistemleri alanlarında yoğunlaşmaktadır.

Bu kapsamda oluşturulan “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin‘in katkılarıyla 15-16 Ocak tarihleri arasında ATO Congresium, Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Kongre programına ulaşarak detaylı bilgiye sahip olabilir, kongreye kayıt yaptırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here