Avrasya BIM Forumu 2019

0
447

Avrasya BIM Forumu’nun ilki, 31 Mayıs 2019’da İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü’nde gerçekleşecektir.

BIM (Building Information Modeling), “işbirliğine dayalı tasarım ve inşaatı kolaylaştıran bir teknoloji seti”, “bilgi açısından zengin dijital bina modellerini kullanarak projelerin yönetimi için bir metodoloji” veya “bir işletmeyi veya sanayiyi daha küçük bir projeye dönüştürmek için bir bilgi yönetimi stratejisi” olarak yorumlanabilir.

Binaların ve tesislerin planlama, tasarım, yapım ve yönetiminde çeşitli süreçleri kolaylaştırırken, BIM daha sürdürülebilir, verimli ve uygulanabilir projeler, ürünler ve binaların ortaya çıkmasını destekler.

Etkinliğin amacı, AEC endüstrisinin farklı disiplinlerinden gelen akademik topluluk ve endüstri profesyonelleri üyelerini bir araya getirmek. Forum, BIM araçları ve teknolojilerindeki ve BIM tabanlı bilgilerdeki yeni gelişmelerle ilgili proje yönetimi yaklaşımları, akademik ve endüstriyel bilgi ve deneyim alışverişi için bir platform oluşturacaktır.  Forumun sloganı “BIM Kültürünü Kucaklamak” ve “iki kıtanın birbirini kucakladığı” forumun konumuna çok iyi uyuyor.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here