DJI Phantom 4 RTK’nın Doğruluğunu Test Etmek İçin “SimActive”

0
316

Dünya lideri bir fotogrametri yazılımı üreticisi olan SimActive Inc., Japonya’da DJI Phantom 4 RTK tarafından satın alınan projelerin haritalanması için Correlator3D ™ ‘nin kullanıldığını duyurdu. SimActive Japon ortağı Mirukuru ve müşterisi Ace-1’in uçuşları ile Hiroşima yakınlarındaki dağlarda tam ölçekli bir test yapıldı.

Japonya’daki Mirukuru Co. Ltd. Teknik Müdürü Shinji Inaba, “Verilerin doğrudan kayıt alanında doğrudan elde edilip işlendiğini göz önünde bulundurarak Correlator3D ™ ‘de görünür ve ölçülebilir ayrıntıların gayet yeterli olduğunu belirtti. “Bağımsız olarak beş kontrol noktası kurduk, hem yatay hem de düşeyde 5 cm’lik aralıkta sonuçlar elde ettik” dedi.

SimActive Teknik Danışmanı Francois Gervaix, “Correlator3D’nin değişiklik tespit modülünü kullanarak tutarlılığı değerlendirmek için alan farklı irtifalarda iki bağımsız uçuş tarafından incelenmiştir” dedi. “Analizin elde edilmesi çok basitti ve 3D profiller gayet uyumluydu ayrıca çok sınırlı bir *gürültü ile de görevi tamamlanmış olduk.”

gürültü: 3d nokta bulutu oluşturulduğunda gereksiz oluşan noktaların tamamı için kullanılan bir tabir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here