Dronlar İçin Üretilen Yapay Zeka Programları Hız Kazanıyor!

0
547

Avrupa’nın önde gelen drone grubu Parrot, ANAFI drone platformu için yapay zekanın özel uygulamalarını geliştirmek için mobil uygulama, web geliştirme ve IT danışmanlık hizmetlerinin önde gelen sağlayıcısı RIIS ile ortaklık yaptığını açıkladı. Parrot ve RIIS, verimli ve uygun maliyetli bir yaklaşım kullanarak sayısız endüstri sorununu çözmek için veri yakalama ve yapay zeka teknolojilerini kullanmaya başladılar.

Parrot Stratejik Ortaklık Direktörü Jerome Bouvard, “AI ve dronların RIIS ile devam eden ortaklığımızla müşterilerimize sunacağı muazzam yetenekleri keşfetmekten heyecan duyuyoruz” dedi. “Parrot’ta her zaman kurumsal iş ortağımızın gündelik sorunlarını için çözmek için yenilikçi yollar arıyoruz.” dedi.

Parrot ve RIIS, otoparkların, halka açık parkların ve sokak ışıklarının değerlendirilmesinden, kalabalık izleme; depo stok sayımı; cep telefonu kuleleri ve güneş panellerinin otomatik denetimi; gayrimenkul profesyonelleri ve geliştiricileri için mülk gözetimi ve çok daha fazlasını sunmayı hedefliyor. Bu teknolojinin, çeşitli sektörlerde profesyonel projeleri tamamlamak için gereken sıkıcı süreçleri önemli ölçüde kolaylaştırması beklenmektedir.

RIIS CEO’su ve Kurucu Godfrey Nolan, “Parrot ile yakın zamanda yaptığımız işbirliği, Parrot’un ANAFI drone platformu için uygulama geliştirme potansiyelini mükemmel bir şekilde gösteriyor” dedi. “Yapay zeka ve makine öğrenimi uygulamalarının Parrot uçağı ile gücünü artırmak, maliyetli ve zaman alıcı zorluklara daha önce imkansız olan çözümler sunmayı vaat ediyor.

Parrot ve RIIS’in tanıtım belgesi, Cattle Counter adlı bir uygulama aracılığıyla uygulamada bu teknolojinin bir örneğini detaylandırıyor. Uygulama, çiftçilerin ve tarım profesyonellerinin zahmetsizce ve doğru bir şekilde izleme ve sayma sürecini otomatikleştirmek için sığır sürülerinin boyutunu ölçmesini sağlar. Cattle Counter şu anda Google Play web sitesinden indirilebilir.

Kaynak: Geospatialworld

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here