Emlid, Yeni Multi-band RTK Modulü Reach M2′ yi Tanıttı

0
644

Reach M modülleri İHA ile harita üretmek için tam da ihtiyacınız olan şey. Farklı teknikler ve farklı gereksinimler için her zaman uygun bir Reach GNSS modülüne sahipsiniz. Hem RTK hem de PPK için daha fazla doğruluk, daha hassas, daha az YKN*!

Kamera senkronizasyonu neden bu kadar önemlidir?

Genellikle İHA görüntüleri kaydedilirken, otomatik pilot kamerayı tetikler ve o anda sahip olduğu koordinat kaydedilir. Drone 20 m/s’de uçarken ve GPS 5 Hz’de çalıştığında, otomatik pilotunuzun sadece her 4 m’de bir konum okumaları alacağı anlamına gelir, bu da hassas coğrafi referanslandırma için uygun değildir. Ayrıca, tetikleyici ile fotoğrafın çekildiği gerçek an arasında her zaman bir gecikme olur.

Reach gecikmeyi ortadan kaldırır

Reach, doğrudan deklanşör ile senkronize edilen fotoğraf makinesi flaş bağlantı noktasına bağlanarak konumlandırma sorununu çözer. Her fotoğrafın zaman ve koordinatları mikrosaniyeden daha düşük bir çözünürlükte kaydedilir. Bu yöntem ile YKN’larına yalnızca doğruluğunu kontrol etmek için ihtiyaç duyarsınız.

Kullanımı kolay

  • Reach’i fotoğraf makinesindeki flaş bağlantısına bağlayın
  • Bir drone uçurun, Reach fotoğraf etkinliklerini kaydedecektir
  • Kayıtları Reach ve baz istasyonundan indirin
  • Verileri işleyin ve fotoğrafların coğrafi etiketlerini içeren bir dosya alın
  • Baz istasyonu olarak NTRIP veya başka bir Reach kullanın

Uyumlu

Reach M2 ve M+ herhangi bir bağlantı üzerinden diğer Reach alıcıları ile sorunsuz çalışır ve RTCM3 ve NTRIP’i destekleyen diğer alıcılarla uyumludur.

Size en uygun ürünü seçin

ÜrünReach M+
ve Reach RS+
Reach M2
ve Reach RS2
KullanımKısa hatlar içinde çalışıyorsanız, Reach M + en uygun seçimdirUzun hatlarda çalışmaya olanak tanıyan sağlam performans ve hızlı başlatma sağlar
RTK10 km’ye kadar60 km’ye kadar
PPK20 km’ye kadar100 km’ye kadar
Zaman1-2 dk5 sn
FrekansTek bantMulti-bant
RINEX kayıt
güncelleme hızı
14 Hz20 Hz

ReachView uygulaması destekli

ReachView, hem Android hem de iOS için mevcut olan en kullanıcı dostu veri toplama yazılımıdır. ReachView ile, bir baz istasyonu kurma, RINEX verilerini kaydetme, NMEA çıkışını yapılandırma ve verileri izleme gibi Reach alıcılarının tüm özelliklerini kontrol edebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için tıklayınız.

*YKN: Yer Kontrol Noktaları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here