Emlid’in Yeni Ürünü: Reach RS2

0
1003

Santimetre hassasiyette RTK GNSS alıcısı olan Reach’in yaratıcısı Emlid, dahili LoRa radyo, 3.5G modem ve ölçme işlerinizde kullanabileceğiniz iOS ve Android uygulaması bulunan yeni Çok Bantlı GNSS Alıcısı Reach RS2 için ön sipariş olanağı sunuyor. Ürünün detayları haberimizin devamında!

Santimetre hassasiyette L1 / L2 / L5 RTK GNSS alıcısı

Reach RS2, saniyeler içinde düzeltilmiş sonucu alır ve birkaç milimetreye kadar konumsal hassasiyet sağlar. Alıcı GPS / QZSS (L1, L2), GLONASS (L1, L2), BeiDou (B1, B2), Galileo (E1, E5) ve SBAS (L1C / A) sinyallerini izler ve RTK modunda 60 km’ye, PPK modunda 100 km’ye kadar mesafelerde güvenilir bir şekilde çalışır. Çok beslemeli anten ile sinyal yansımasının önüne geçilerek, zorlu koşullarda bile sağlam performans sunar.

RINEX ham veri kaydedicileri OPUS, CSRS-PPP, AUSPOS ve diğer PPP servisleriyle uyumludur, böylece Dünya üzerindeki herhangi bir yerde santimetre hassasiyette sonuçlar elde edebilirsiniz.

Dahili 3.5G modem ve UHF LoRa radyo

Reach RS2, 2G geri dönüş ve global kapsama alanı ile güç tasarruflu bir 3.5G HSPA modeme sahiptir. Düzeltmelere, akıllı telefonunuzdaki internet bağlantısına güvenmek zorunda olmadan, NTRIP üzerinden bağımsız olarak erişilebilir veya yayınlanabilir.

Reach RS2, uzak bölgeler için, 8 km’ye kadar olan mesafelerdeki RTK düzeltmeleri için güvenilir bir bağlantı olduğu kanıtlanan yerleşik LoRa radyosuna sahiptir.

Zorlu koşullar için aranan özellikler

Reach RS2 su geçirmez ve darbelere dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Gövdesi iki aşamalı bir enjeksiyon işleminde üretilir ve ekstra koruma için özel bir elastomerle kaplı darbeye dayanıklı polikarbonattan yapılmıştır.

Reach RS2’nin LiFePO4 bataryası, hava şartlarından bağımsız olarak tek bir şarjla 3.5G RTK gezicisi olarak 16 saat çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Artık yanınızda yedek pil bulundurmanıza gerek yok. Reach RS2, bir USB duvar şarj cihazından veya USB-C üzerinden bir taşınabilir şarj cihazları ile şarj olabilir.

RS232 arayüzü NMEA’daki Reach RS2’yi doğrudan harici donanıma ve çıkış konumuna bağlamaya izin verir.

ReachView uygulamasıyla ölçüm

Reach RS2, cihazın tüm özelliklerini kontrol etmek için kullanılan iOS ve Android için bir mobil uygulaması olan ReachView ile birlikte gelir. Projeler oluşturun, puan toplayın ve puan kazanın. Coğrafi verileri CSV, DXF ve ESRI Shapefile gibi endüstri standardı formatlarda içe ve dışa aktarın.

Reach RS2 için şimdi 1899 $ ödeyerek ön sipariş için verebilirsiniz.

Reach RS2, bir USB-C kablosu ve bir LoRa radyo anteni bulunan bir taşıma çantasında gelir. ReachView uygulaması Play Market veya App Store’dan indirilebilir.

Tüm özellikleri görmek ve Emlid web sitesinde Reach RS2’ye sipariş vermek için tıklayın. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here