Ana sayfa COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ Esri Türkiye Eğitim Takvimini Yayınladı!

  Esri Türkiye Eğitim Takvimini Yayınladı!

  0

  2018 yılında eğitim içeriğini Esri’nin içeriğine uygun şekilde güncelleyen Esri Türkiye, 2019 yılında mevcut eğitimlerine iki farklı eğitim daha ekledi. Yeni eklenen eğitimlerle kursiyerler ArcGIS giriş seviyesinden başlayarak ileri seviyeye kadar tüm sürece hâkim olabilecek. Esri Türkiye’nin deneyimli eğitim kadrosu tarafından verilen bu eğitimler içerik olarak da sürekli güncellenerek yenilenmektedir.

  Esri Türkiye’nin eğitim takvimini aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. Eğitimlere başvurmak için de Survey123 for ArcGIS ile hazırlanmış eğitim talep formunu doldurabilirsiniz.

  Eğitimlere katılım sağlarken eğitim takvimini takip etmeniz gerekmektedir. Eğitim detaylarını yazının devamında bulabilirsiniz.

  ArcGIS 1 – ArcGIS 2: Temel Uygulamalar

  ArcGIS 1 – ArcGIS 2: Temel Uygulamalar eğitimi ile ArcGIS dünyasına giriş yapabilir, Coğrafi Bilgi Sistemlerinin temellerini oluşturabilirsiniz.

  ArcGIS 3: Mekansal Analiz Uygulamaları

  ArcGIS 3: Mekansal Analiz Uygulamaları eğitimi ile herhangi bir mekânsal analiz projesinde iş akışlarını öğrenebilir, karar aşamanızda yardımcı olacak analizler yapabilirsiniz.

  APEW: ArcGIS Pro ile Temel Uygulamalar

  APEW: ArcGIS Pro ile Temel Uygulamalar eğitimi ile ArcGIS Pro’da harita oluşturabilecek, iş akışlarını düzenleyebilecek ve analiz edebileceksiniz.

  BLDG: Coğrafi Veri Tabanı Oluşturma

  BLDG: Coğrafi Veri Tabanı Oluşturma eğitimi ile veri tabanı oluşturabilecek ve verilerinizi mekânsal analizlerle ilişkilendirebileceksiniz.

  ArcGIS 4: İçeriklerin Web’de Paylaşılması

  ArcGIS 4: İçeriklerin Web’de Paylaşılması eğitimi ile kuruluşunuzun Coğrafi verilerini, haritalarını, araçlarını yayınlamayı, kurumunuzun kamusal veya özel ArcGIS portalında keşfedilmesini, masaüstü ve çevrimiçi uygulamalardan kolayca erişilmesini sağlamayı ve web-mobil uygulamalarda bulunan hizmetleri yayınlamayı öğreneceksiniz.

  GISA: ArcGIS Online ile CBS’ye Giriş

  GISA: ArcGIS Online ile CBS’ye Giriş eğitimi ile ArcGIS Online’da etkili bir şekilde çalışmayı öğreneceksiniz.

  STRY: Story Map Oluşturma

  STRY: Story Map Oluşturma eğitimi ile Esri Story Maps’te harika hikayeler hazırlayabileceksiniz.

  WGNU: Altyapı Çözümleri için Geometric Network Çalışmaları

  WGNU: Altyapı Çözümleri için Geometric Network Çalışmaları eğitimi ile şebeke verilerinizi coğrafi veri tabanında modellemeyi öğreneceksiniz.

  BECE: Esri CityEngine ile 3B Şehirler Oluşturma

  BECE: Esri CityEngine ile 3B Şehirler Oluşturma eğitimi ile Esri CityEngine kullanarak 3 boyutlu şehir ortamlarını tasarlayacak, planlayacak ve modelleyeceksiniz.

  MABA: Esri Business Analyst Kullanarak Pazar Analizleri

  MABA: Esri Business Analyst Kullanarak Pazar Analizleri eğitimi ile işinizi geliştirmek için pazarı, fırsatları, rakipleri ve tüketici yönelimlerini verileriniz ile anlamlandıracak, yeni şubeniz veya ofisleriniz için demografik verileri kullanarak yer seçimi yapacak ve pazarlama stratejinizi geliştireceksiniz.

  INAG: Insights for ArcGIS

  INAG: Insights for ArcGIS eğitimi ile Insights for ArcGIS’te haritalar, tablolar ve grafikler hazırlayacaksınız.

  NETA: Network Analyst ile Ağ Analizleri

  NETA: Network Analyst ile Ağ Analizleri eğitimi ile ArcToolbox ve Model Builder uygulamalarını kullanarak optimum güzergahın bulunması, en kısa yol analizi, en yakın hizmet yeri analizi, servis alanı analizleri, filo yönetimi analizi ve yer tahsisi analizi gibi birçok güzergâh analizinin nasıl yapıldığı ve bu analizlerde kullanılan veri tabanlarının tasarımını öğreneceksiniz.

  GEOS: Geostatistical Analyst ile İstatistiksel Analizler

  GEOS: Geostatistical Analyst ile İstatistiksel Analizler eğitimi ile farklı konumlardaki ölçüm noktalarının değerini kullanarak enterpolasyon (interpolation) teknikleri ile değerleri istatiksel olarak değerlendirip bir yüzey oluşturmasını öğreneceksiniz.

  UTIL: ArcGIS ile Utility Network Oluşturma ve Yönetme

  UTIL: ArcGIS ile Utility Network Oluşturma ve Yönetme Eğitimi ile ArcGIS Pro’da altyapıya özel araçları öğrenecek ve ArcGIS Pro’nun gelişmiş analiz özellikleri ile altyapınızı daha iyi yönetebileceksiniz.

  PROM: ArcMap’ten ArcGIS Pro’ya Geçiş

  PROM: ArcMap’ten ArcGIS Pro’ya Geçiş eğitimi ile ArcMap’ten ArcGIS Pro’ya geçiş sürecini öğreneceksiniz.

  Kaynak : Esri Türkiye

  Nursinem Handan ŞAHAN
  2018 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünü onur öğrencisi olarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Erasmus+ programıyla Varşova Teknoloji Üniversitesinde öğrenim gördü. Halihazırda öğrenimine İstanbul Teknik Üniversitesi Coğrafi Bilgi Teknolojileri bölümünde devam etmekte.

  BİR CEVAP BIRAK

  Leave the field below empty!