Esri Türkiye Eğitim Takvimini Yayınladı!

0
588

2018 yılında eğitim içeriğini Esri’nin içeriğine uygun şekilde güncelleyen Esri Türkiye, 2019 yılında mevcut eğitimlerine iki farklı eğitim daha ekledi. Yeni eklenen eğitimlerle kursiyerler ArcGIS giriş seviyesinden başlayarak ileri seviyeye kadar tüm sürece hâkim olabilecek. Esri Türkiye’nin deneyimli eğitim kadrosu tarafından verilen bu eğitimler içerik olarak da sürekli güncellenerek yenilenmektedir.

Esri Türkiye’nin eğitim takvimini aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. Eğitimlere başvurmak için de Survey123 for ArcGIS ile hazırlanmış eğitim talep formunu doldurabilirsiniz.

Eğitimlere katılım sağlarken eğitim takvimini takip etmeniz gerekmektedir. Eğitim detaylarını yazının devamında bulabilirsiniz.

ArcGIS 1 – ArcGIS 2: Temel Uygulamalar

ArcGIS 1 – ArcGIS 2: Temel Uygulamalar eğitimi ile ArcGIS dünyasına giriş yapabilir, Coğrafi Bilgi Sistemlerinin temellerini oluşturabilirsiniz.

ArcGIS 3: Mekansal Analiz Uygulamaları

ArcGIS 3: Mekansal Analiz Uygulamaları eğitimi ile herhangi bir mekânsal analiz projesinde iş akışlarını öğrenebilir, karar aşamanızda yardımcı olacak analizler yapabilirsiniz.

APEW: ArcGIS Pro ile Temel Uygulamalar

APEW: ArcGIS Pro ile Temel Uygulamalar eğitimi ile ArcGIS Pro’da harita oluşturabilecek, iş akışlarını düzenleyebilecek ve analiz edebileceksiniz.

BLDG: Coğrafi Veri Tabanı Oluşturma

BLDG: Coğrafi Veri Tabanı Oluşturma eğitimi ile veri tabanı oluşturabilecek ve verilerinizi mekânsal analizlerle ilişkilendirebileceksiniz.

ArcGIS 4: İçeriklerin Web’de Paylaşılması

ArcGIS 4: İçeriklerin Web’de Paylaşılması eğitimi ile kuruluşunuzun Coğrafi verilerini, haritalarını, araçlarını yayınlamayı, kurumunuzun kamusal veya özel ArcGIS portalında keşfedilmesini, masaüstü ve çevrimiçi uygulamalardan kolayca erişilmesini sağlamayı ve web-mobil uygulamalarda bulunan hizmetleri yayınlamayı öğreneceksiniz.

GISA: ArcGIS Online ile CBS’ye Giriş

GISA: ArcGIS Online ile CBS’ye Giriş eğitimi ile ArcGIS Online’da etkili bir şekilde çalışmayı öğreneceksiniz.

STRY: Story Map Oluşturma

STRY: Story Map Oluşturma eğitimi ile Esri Story Maps’te harika hikayeler hazırlayabileceksiniz.

WGNU: Altyapı Çözümleri için Geometric Network Çalışmaları

WGNU: Altyapı Çözümleri için Geometric Network Çalışmaları eğitimi ile şebeke verilerinizi coğrafi veri tabanında modellemeyi öğreneceksiniz.

BECE: Esri CityEngine ile 3B Şehirler Oluşturma

BECE: Esri CityEngine ile 3B Şehirler Oluşturma eğitimi ile Esri CityEngine kullanarak 3 boyutlu şehir ortamlarını tasarlayacak, planlayacak ve modelleyeceksiniz.

MABA: Esri Business Analyst Kullanarak Pazar Analizleri

MABA: Esri Business Analyst Kullanarak Pazar Analizleri eğitimi ile işinizi geliştirmek için pazarı, fırsatları, rakipleri ve tüketici yönelimlerini verileriniz ile anlamlandıracak, yeni şubeniz veya ofisleriniz için demografik verileri kullanarak yer seçimi yapacak ve pazarlama stratejinizi geliştireceksiniz.

INAG: Insights for ArcGIS

INAG: Insights for ArcGIS eğitimi ile Insights for ArcGIS’te haritalar, tablolar ve grafikler hazırlayacaksınız.

NETA: Network Analyst ile Ağ Analizleri

NETA: Network Analyst ile Ağ Analizleri eğitimi ile ArcToolbox ve Model Builder uygulamalarını kullanarak optimum güzergahın bulunması, en kısa yol analizi, en yakın hizmet yeri analizi, servis alanı analizleri, filo yönetimi analizi ve yer tahsisi analizi gibi birçok güzergâh analizinin nasıl yapıldığı ve bu analizlerde kullanılan veri tabanlarının tasarımını öğreneceksiniz.

GEOS: Geostatistical Analyst ile İstatistiksel Analizler

GEOS: Geostatistical Analyst ile İstatistiksel Analizler eğitimi ile farklı konumlardaki ölçüm noktalarının değerini kullanarak enterpolasyon (interpolation) teknikleri ile değerleri istatiksel olarak değerlendirip bir yüzey oluşturmasını öğreneceksiniz.

UTIL: ArcGIS ile Utility Network Oluşturma ve Yönetme

UTIL: ArcGIS ile Utility Network Oluşturma ve Yönetme Eğitimi ile ArcGIS Pro’da altyapıya özel araçları öğrenecek ve ArcGIS Pro’nun gelişmiş analiz özellikleri ile altyapınızı daha iyi yönetebileceksiniz.

PROM: ArcMap’ten ArcGIS Pro’ya Geçiş

PROM: ArcMap’ten ArcGIS Pro’ya Geçiş eğitimi ile ArcMap’ten ArcGIS Pro’ya geçiş sürecini öğreneceksiniz.

Kaynak : Esri Türkiye

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here