Finansçı Olmayanlar İçin Finans Eğitimi – BAUSEM

0
223
İçerik ve Görsel www.bausem.bau.edu.tr' den alınmıştır.

Finansçı Olmayanlar için Finans, işletmelerin yönetim departmanlarında görev alan ve görevleri gereği finansal karar almak durumunda olan yöneticiler ile işletme sahiplerinin; finansal karar almada baz alabileceği bilgilerin verildiği bir programdır. Bu eğitim aynı zamanda, finansal tabloların özünü anlamaya ve karar sürecinde nasıl kullanılabileceğine de yöneliktir. Finansal tabloların içerdiği verilerin finansal analiz manasında hangi oranlar yoluyla yorumlanacağına da değinilecek olan programda muhasebe ve finansın temel ilişkisi irdelenir.

KİMLER İÇİN?

Yeni Türk Ticaret Kanunu ile yürürlüğe girecek olan Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TFRS), Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) veya Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) düzenlemeleri uyarınca raporlama yapan veya halka arz öngören işletmelerin mali işler, raporlama, muhasebe yöneticileri ve çalışanları, bağımsız denetçiler, UFRS/TFRS’ye ilgi duyanlar programa katılabilirler.

 SÜRE

42 Saat / 3,5 Hafta

Cumartesi / 10:00 – 16:30

Pazar /  10:00 – 16:30

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Kavramsal çerçeve, yeni TTK ışığında TMS, UFRS uyumlu muhasebe standartlarının tanıtımı, UFRS ve denetim, mali tablolara ve hesaplara ilişkin standartlar, işlem bazlı standartlar, Türkiye finansal raporlama standartları, VUK-UFRS karşılaştırması, UFRS’ye göre mali tabloların konsolidasyonu,  VUK 213’e uygun mali tablolar ile UFRS`ye göre hazırlanan mali tabloların farkları eğitimde ele alınır.

Detaylı Bilgi için buraya tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here