Fotogrametrik Uygulamalarda Yeni Çözümler

0
584

İHA’lar dahil olmak üzere uydu ve havadan alınan görüntülerden yüksek kaliteli coğrafi verilerin üretilmesi için patentli bir uçtan uca fotogrametri çözümü olan Correlator3D ™ yazılımının geliştiricisi SimActive güncellemeleriyle haritacılık endüstrisinin katlanarak artan ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

SimActive Orta Format Kamera Çözümleri için İş Ortağı Ağını Genişletiyor.

LiDARUSA gibi firmaların işbirliğiyle yeni stratejik ittifaklar, orta format algılayıcılardan görüntülerin işlenmesi için artan pazar ihtiyacını ele almaya izin veriyor.

LiDARUSA CEO’su Jeff Fagerman: SimActive, büyük veri setlerini yüksek doğrulukta hızlı bir şekilde işlemek için olağanüstü bir yazılım sunuyor. Doğrudan coğrafi referanslandırma yeteneğine sahip metrik kameralar, müşterilerimiz için mükemmel bir seçim.

SimActive Başkanı Dr Philippe Simard: Uçaklara monte edilen orta formatlı sensörler, büyük format kameraların gerektirdiği önemli yatırımlar olmadan İHA platformlarına göre büyük avantajlar sundukları için çok popüler hale geliyor. LiDARUSA gibi yüksek vasıflı profesyonellerle ortaklık yapmak, bu pazar segmentine daha iyi hizmet etmemizi sağlıyor.

SimActive, Gelişmiş Düzenleme Araçları olan Sürüm 8.1’i Piyasaya Sürüyor.

Eklenen özellikler arasında en dikkat çekici geliştirme olarak yeni DEM (Digital Elevation Model-Sayısal Yükseklik Modeli) düzenleme araçları bulunmaktadır. Sürüm 8.1, DSM’lerden (Digital Surface Model-Sayısal Yüzey Modeli) nesneleri kaldırmak için geliştirilmiş filtreleme yeteneklerini ve yerel DTM (Digital Terrain Model-Sayısal Arazi Modeli) topoğrafyasını manuel değiştirme seçenekleri barındırıyor. Ayrıca, DEM düzenlemesi sırasında değişiklikleri izlemek için kullanıcıların önceki işlemleri geri almalarını/tekrar yapmalarını sağlayan yeni bir sistem uygulanmıştır.

SimActive CTO’su Louis Simard: Correlator3D ™ ile odak noktamız her zaman hem yeni başlayanlar hem de gelişmiş fotogrametristlere yüksek kaliteli bir yazılım sağlamak olmuştur; 8.1 sürümü ile, haritalama endüstrisinin katlanarak artan ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz.

Correlator3D ™ yazılımını standart bir bilgisayar ve Amazon Web Services/Microsoft Azure bulut yardımıyla kullanmaya başlayarak bu yeniliklere siz de sahip olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here