Gayrimenkul Araştırmaları Ulusal Konferansı

0
447

“Gayrimenkul Araştırmaları Ulusal Konferansı”, 04-05 Ekim 2019 tarihleri arasında, İTÜ Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programı ve İTÜ Çevre ve Şehircilik Uyg-Ar Merkezi öncülüğünde İTÜ Mimarlık Fakültesi, Taşkışla binasında gerçekleştirilecektir. Konferansın amacı Gayrimenkul alanında yapılan araştırmaların teşvik edilmesi, nitelik ve niceliklerinin arttırılmasına yönelik katkı sağlanmasıdır. Aynı zamanda akademik çalışmalar ve araştırmalar yapan kişi, kurum ve kuruluşların bir araya gelerek ulusal bir platformun kurulmasıdır.

TEMA

Ülkem​izde Ga​yrimenkul Sektörü 2000’li yılların başında kurumsallaşmaya başlamış olmasına rağmen, ulusal seviyede gayrimenkul araştırmalarına yönelik akademik temelli bir platform bulunmamaktadır.

İTÜ Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programı ve İTÜ Çevre ve Şehircilik Merkezi tarafından 4-5 Ekim 2019 tarihlerinde ortak düzenlenecek olan konferansın amacı güncel gayrimenkul araştırmalarının kamuoyunda ön plana çıkartılmasının sağlanmasıdır. Alandaki akademik araştırmaların gelişimi desteklenmesi Üniversite-Sektör işbirliği açısından kritik öneme sahiptir. Konferansın iki temel amacı bulunmaktadır. Birincisi, bu alandaki yapılan araştırmaların teşvik edilmesi, nitelik ve niceliklerinin arttırılmasına yönelik katkı sağlanmasıdır. İkincisi ise, gayrimenkul alanında akademik çalışmalar ve araştırmalara yapan kişi, kurum ve kuruluşların bir araya gelerek Ulusal bir platformun kurulmasının sağlanmasıdır. 4-5 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek Ulusal Gayrimenkul Araştırmaları Konferansını yıllık periyotlarla devam etmesi planlanmaktadır.

Konferans Temaları

Yapay Zeka – Blokchain- Gayrimenkul Sektörü’nün Geleceği
Kentsel Dayanıklılık ve Kent Ekonomisi
Sermaye Piyasaları ve Kitlesel Fonlama
Kentsel Dönüşüm Süreçleri
GYO ve GYF’lerin Geleceği
Tesis ve Gayrimenkul Yönetimi
Arsa ve Gayrimenkul Geliştirme Süreçleri
Gayrimenkul Eğitimi ve Sertifikasyon
Gayrimenkul ve İmar Hukuku
Gayrimenkul Finansmanı ve Yatırım Süreçleri
Gayrimenkulde Vergilendirme Süreçleri
Gayrimenkul Değerlemesi
Bölgesel Kalkınma ve Gayrimenkul Pazarları
Konut Politikaları ve Gayrimenkul Sektörü
Yeşil Bina Yatırımları
Gayrimenkul’de İnsan Faktörü ve Kentli Olma

 

Detaylı bilgi için http://www.gma.itu.edu.tr/

Önemli Tarihler

Özet Gönderimi: 15 Mart 2019,

Kabul Bildirimi: 15 Nisan 2019,

Son Kayıt: 28 Haziran 2019

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here