Fotogrametrik harita üretim platformu DroneDeploy  son çalışması ile yine sektörde adından söz ettirmeyi başardı. “Thermal Live Map” anlık (gerçek zamanlı) termal harita üretimi (Not: Live Map özelliği standart çalışmalarınıza da adapte edebiliyorsunuz)

Yüksek çözünürlüklü termal kameralar, görünür spektrumun ötesini görmeyi ve ısı farklarını algılamayı mümkün kılar. Bu sayede İnşaat, tarım, güneş ve çatı gibi endüstriler, çıplak gözle karşılaşılan sorunları tespit edilebilir. Ancak şimdiye kadar, termal drone görüntülerinden elde edilen verileri toplamak ve analiz etmek saatler veya günler alıyordu. Termal Canlı Harita ile, sahada gerçek zamanlı gelen görüntüler üzerinden hızlıca kararlar alabilirsiniz. Dahası var! Bilgisayar, SD kart ve hatta internet bağlantısı olmadan çalışabiliyorsunuz.

Neler Yapılabilir? İşte Birkaç Çözüm Önerisi

Güneş panelleri genellikle aşırı ısınır, çevrim dışı kalır veya fazla toz, çizik veya mekanik eksiklik nedeniyle bakım gerektirir. Onları havadan anlık görüntülemek fark yaratabilir.Termal Canlı Harita ile gökyüzündeki hasarlı güneş paneli hücrelerini hızla tespit edebilir. Termal Canlı Harita ile, bir güneş enerjisi çiftliğinde operatörün, drone uçuş sırasında potansiyel sorunlu alanları izole etmesini ve ölçmesini sağlar.

Bina ve çatı denetimleri oldukça tehlikelidir ve sorunlu alanları belirlemek saatler sürebilir. Şimdi dronlar bu işi de daha güvenli hale getiriyor. İşçiler artık sorunları araştırmak için bir çatıya veya tehlikeli bir bölgeye çıkmak zorunda değiller.
Termal Canlı Harita, çatlaklar, sızıntılar ve yapısal hasarlar gibi sorunlu alanları, dakikalar içinde saptanır ve güvenlik risklerini en aza indirilir. Aynı zamanda şirketlerin, sahadaki felaketleri önlemesine ve sonuçta hayat kurtarmasına olanak tanır.

Girilmesi zor alanlarda kayıp veya yaralanan kişilerin kurtarmayı beklediği zor ulaşılması zor arazileri görselleştirir. Yeni çözüm ayrıca yangınla mücadele için özellikle değerlidir.  Ayrıca, yangının en sıcak olduğu yerde tam olarak bulunmasına yardımcı olur.


Sulama sorunlarını kolayca tespit edebilir, üretim alanlarını analiz ederek sorunlu alanları yavaşça yok edebilir ve hasat kaybını önleyebilirsiniz.

Detayları incelemek için buraya tıklamanız yeterli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here