İHA-0 ve İHA-1 Eğitimleri Devam Ediyor

0
621

GEOMES Mühendislik Hizmetleri, 2012 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde faaliyetine başlamış akademik bir firmadır ve kurulduğundan bugüne kadar mühendislik ölçmeleri, insansız hava araçları ve yazılım konularında birçok Ar-Ge projesi tamamlamış olmakla birlikte aktif olarak İnsansız Hava Araçları ile ilgili Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir. Ar-Ge çalışmalarının yanında insansız hava araçlarının mühendislik ölçmeleri uygulamalarında kullanımı ile ilgili teknik danışmanlık, yazılım, destek ve satış hizmetleri faaliyet alanları arasındadır.

Sahip olduğu akademik bilgi birikimi, tecrübesi ve deneyimli eğitmen kadrosu ile Geomes Mühendislik Hizmetleri Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Yetkili Eğitim Kuruluşu olarak Ekim 2018 tarihinden itibaren İHA0 ve İHA1 kategorilerinde İHA Ticari Pilot Eğitimleri vermektedir. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatı’nda (SHT-İHA) belirtildiği şekilde toplam 12 saat süren İHA-0 ve 36 saat süren İHA-1 eğitimleri sonunda katılımcılara İHA Ticari Pilotu sertifikaları teslim edilmektedir. Yetkili Eğitim Kuruluşu olarak faaliyetlerine başladığını günden günümüze kadar geçen 5 ay gibi bir sürede 10 un üzerinde eğitim düzenlenmiş ve 100 ün üzerinde katılımcıya İHA Ticari Pilot sertifikaları teslim edilmiştir.

Geomes Mühendislik Hizmetleri tarafından İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde her ay İHA Ticari Pilot Eğitimleri düzenlenmektedir. İstanbul dışında gelen taleplere göre Türkiye’nin her ilinde eğitim organizasyonu yapılabilmektedir. Eskişehir, Samsun, Çanakkale ve İzmir gibi farklı illerde günümüze kadar eğitimler düzenlenmiş, Kocaeli, Ankara, Trabzon, Aksaray ve Diyarbakır illerinde gelen talepler doğrultusunda eğitim için planlamalar yapılmaktadır.

İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde İHA-0, 23-26 Şubat 2019 tarihlerinde ise İHA-1 Ticari Pilot Eğitimleri düzenlenecektir. Eğitimler ile ilgili detaylı bilgilere https://iha.geomes.com adresinden ulaşılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here