Ana sayfa COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ İlk Akıllı Şehir Projesi Hayata Geçiyor!

  İlk Akıllı Şehir Projesi Hayata Geçiyor!

  0
  Görsel Geospatialworld.com dan alınmıştır.

  Dijitalleşmek bir süreçtir ve tek bir konuda dijitalleşmek bazı sorunlarınımızı çözmüş olsa da, bağlantılı konularda ki klasik sorunlar devam eder. Önemli olan bütünleşik sistemleri aynı anda olmasa bile kısmi olarak birbirine paralel bir şekilde dijital hayata aktarmaktır. Görünen o ki yaşamakta olduğumuz yarı dijital hayatımızın ömrü pekde uzun olmayacak. Öyleki son olarak Çin’ de hayata geçen bir projede Siemens – Hong Kong Science Park iş birliği ile ilk geniş çaplı akıllı şehir dijital merkezini oluşturmak için bir anlaşma imzalandı. Geospatialworld‘ un haberinin detayları ise şöyle;

  Siemens, ilk olarak sıkışık trafiklerin çözümü için Zhuhai firması ile olan işbirliğini genişletti. Trafik probleminin yanısıra hava kirliliğini azaltmak, altyapı operasyonunu optimize etmek ve kamu güvenliğini artırmak için Suzhou Endüstri Parkı’na gömülü şehir sensörü kutuları yerleştirdi.

  Akıllı Şehirler

  Siemens sadece akıllı şehirle sınırlı kalmayıp  Çin’in robotik alanında yaptığı küresel araştırmalara liderlik yapacağını açıkladı. Gelecekteki başarı için kritik olan teknoloji alanlarını keşfetmek adına yaptığı yenilik stratejisinin bir parçası olarak, dünyanın dört bir yanından deneyimli uzmanlardan oluşan küresel bir araştırma topluluğu kurulmasına karar verildi. Stratejisi  doğrultusunda Siemens, Tsinghua Üniversitesi ile ortaklık kurdu. Bu merkez ise yeni mekatronik sistemleri, insan-robot işbirliğinin araştırılması ve geliştirilmesi üzerine yoğunlaşacak.

  Siemens Çin CEO’su Lothar Herrmann, “Dijital çağda değer yaratmayı hedefleyen, Çin’de açık, kapsayıcı ve güven temelli bir inovasyon ekosistemi inşa ediyoruz” dedi ve ekledi. “Siemens, gelecek nesiller için daha güvenli daha pratik daha tasarruflu daha otonom ürünler ve yaşam platformlarını hayata geçirmeyi hedefliyor.”

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Leave the field below empty!