SurveyingGroup resmi medya sponsorluğu ile Harita sektörü profesyonelleri Dünyanın 1 numaralı sektörel etkinliği olan INTERGEO’18 fuarını ücretsiz ziyaret edebilecek! Detaylar yazımızın devamında…

INTERGEO 2018, dijital devrim, akıllı şehirler ve yapay zeka, artırılmış ve sanal gerçeklik gibi sürekli gelişen teknolojik gelişmeleri çevreleyen önemli konuları keşfetmek için ideal bir fırsat sunuyor. Açılış konuşmaları, panel tartışmaları ve endüstri odaklı sergiler, gelecekteki coğrafi veri sektörünün parlak beklentilerini ortaya koyacaklar.

Dijitalleşme söz konusu ise, herkesin aklındaki soru; “nerede?” olduğudur.  Aslında bunun cevabı basit “coğrafi veriler” de.  Coğrafi veriler yada Geodata, hemen her dijitalleşme sürecinin önemli bir parçasını oluşturur ve genellikle bu tür süreçleri değerli ve anlaşılır hale getirmek için gereklidir. INTERGEO ev sahibi DVW (Jeodezi, Jeoinformasyon ve Toprak Yönetimi Derneği) Başkanı Prof. Hansjörg KuttererGeodata, dijitalleştirmede doğal bir rol oynamaktadır, çünkü bir şeyin her zaman bir yerde gerçekleştiği bir dünyada yaşıyoruz” diyor. “Dijitalleştirilmiş bir dünya coğrafi verileri gerektiriyor. Akıllı şehirler için, uzmanlık verilerinin çeşitli biçimlerinin yeni bulgular sağlamak için dijital coğrafi bilgilerle birleştirilebilmesi çok önemlidir. Veriler daha sonra, tahminler üretmek için hizmet sunmaya kadar bir dizi amaç için kullanılabilir. Örneğin, sadece şehir ve trafik planlamasında, çevre koruma veya felaket önleme görevlerini düşünün. Vatandaşların beklentileri gibi, iş dünyası da temelde değişecek. Sadece coğrafi verileri birleştirerek, geleceğin şehirlerindeki temel uygulamaları akıllı çözümlere dönüştürebiliriz. ”

Dijitalleşmenin önemli bir ayağı olan Yüksek çözünürlüklü kameralar ve tarayıcılar, insansız uçaklara (İHA’lar) giderek daha fazla takılan sensörler neredeyse anında çok miktarda 3D veri sağlamaya başladı. INTERGEO nun bir parçası olan “INTERAERIAL SOLUTIONS” fuarında, katılımcılar bu akıllı uçuş teknolojisinin kullanıcıları ve operatörleri için çok çeşitli İHA uygulamalarını sergileyecek.

Yeni Başlayanlar için, INTERGEO;

Bir konferans ve bir de ticaret fuarından oluşan INTERGEO, jeodezi, coğrafi bilgi ve arazi yönetimi için dünyanın en büyük etkinliğidir. Her yıl Almanya’daki farklı mekanlarda yapılmaktadır. 1.400’den fazla katılımcıya sahip olan konferans, politika, yönetim, bilim ve endüstriden güncel konuları ele alıyor. 2017 yılında, 100’den fazla ülkeden 18.000‘den fazla ziyaretçi bu etkinlikte yer aldı.

Coğrafi verilerin görselleştirilmesi, son teknoloji ürünü görüntüleme ve tarama süreçlerini sergileyen yüksek çözünürlüklü, sanal gerçeklik (VR) uygulamalarına dayanmaktadır. Bunun da ötesinde, kullanıcıların coğrafi olarak ve bölgeyle ilgili dijital 3D tasviriyle sorunsuzca birleştirilebilecek konuma özgü verilere doğrudan erişmelerini sağlayan artırılmış gerçeklik (AR) uygulamaları vardır. 37 ülkeden 600’e yakın katılımcı, INTERGEO‘da tüm bunların ve daha fazlasının nasıl olabileceğini gösterecek.

INTERGEO, jeodezi, jeoinformasyon ve arazi yönetimi için dünyanın en büyük ticaret fuarıdır ve bu nedenle fantastik bir platform, forum ve ağ fırsatları sunmaktadır. 2018 etkinliği, 16-18 Ekim tarihleri ​​arasında Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenecek.

Adınıza düzenlenmiş 90 €   değerindeki ücretsiz 3 günlük fuar biletinizi almak için;

  • Bilet satış sayfasına giriniz. (www.intergeo.de/tickets)
  • VoucherCode kısmına “surveyinggroup” yazıp onaylayınız.
  • Profil bilgileriniz onaylandıktan sonra biletiniz hazır!

Ayrıca 19 Ağustos’a kadar, haftalık konferans biletlerinde 50,00 € ‘a kadar erken rezervasyon indirimi mevcut!

SurveyingGroup ailesi olarak bizler de orada olacağız! Standımızda görüşmek üzere!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here