Ana sayfa ETKİNLİK ISAG – Uluslararası Uygulamalı Geoinformatik Sempozyumu 2019

ISAG – Uluslararası Uygulamalı Geoinformatik Sempozyumu 2019

0

ISAG2019 (Uluslararası Uygulamalı Geoinformatik Sempozyumu) 7-9 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Tüm dünyadaki katılımcılara geoinformatik alanındaki en son gelişmeleri paylaşmak için bir ortak bir platform sunacaktır. Sempozyum, Türkiye’den Yıldız Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü, İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü ile Letonya’dan Letonya Üniversitesi, Jeodezi ve Geoinformatik Enstitüsü tarafından ortaklaşa düzenlenmektedir.

Sempozyum, geoinformatik alanındaki gelişmeleri teşvik etmek amacıyla düzenlenmiştir. Etkinlikte, geoinformatik topluluğunun  gerçek dünyadaki birçok sorunu çözmesine yardımcı olabilecek en son gelişmeleri, fırsatları ve zorlukları tartışılacaktır.

Veri toplama, işleme ve depolamadaki teknolojik gelişmeler nedeniyle mekansal bilgi yönetimi paradigması hızla değişiyor. Küresel ısınma, kentleşme, doğal kaynakların etkin kullanımı, çevre yönetimi gibi çeşitli zorlukların üstesinden gelmek için uygulanabilecek, dünya yüzeyinden yüksek oranda doğru ve güvenilir bilgi edinme talebinin artması ile ilgili olarak yenilikçi tekniklerin araştırılması gerekmektedir. Bu nedenle, bu sempozyum, bu alanda çalışan araştırmacılar arasında yenilikçi bilgi alışverişi için iyi fırsatlar sağlayacaktır.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Leave the field below empty!