Pasif 3D stereo monitör ailesi büyüyor: Yeni 3D PluraView 24” Full HD

0
890

Schneider Digital‘in yenilikçi, pasif stereo monitör ailesine dördüncü bir model eklendi: çabuk algılayan 3D PluraView 24” ve Full HD çözünürlüklü ekranıyla ihtiyacınız olan her şey tek bir yerde!

90’ların başından beri coğrafi uygulamalar, mekansal nesneler üzerindeki mekansal ve tematik bilgileri korumak ve analiz etmek için gelişmiş bir sistem haline gelmiştir. Bununla beraber 3D bilgi sektörün yeni ihtiyaçlarından biri olmaya devam etmekte. 2D analizin, örn. gürültü tahmin modelleri (gürültü üç boyutta yayılır), su taşkın modelleri, hava kirliliği modelleri, jeolojik modeller, emlak piyasası, 3D kentsel planlama, çevresel izleme, telekomünikasyon, kamu kurtarma operasyonları, peyzaj planlama gibi birçok alanda yetersiz olduğu görülmektedir.

3D veriler, nesnelerin 3D gösterimlerini gerektirir. Bu görüşü gerçekçi kılmak için geometriye aydınlatma, gölge, sis, dokular, renk ve malzeme de eklenebilir. Sadece nesnenin mekansal bilgi ve özelliklerine değil, aynı zamanda nesnelerin fiziksel özellikleri (doku, malzeme, renk), kullanım ve farklı Ayrıntı Seviyesi (LoD) gösterimleri gibi özellikler de gereklidir. (1)

Bu konuda, 3D PluraView monitör ailesi şu anda piyasada bulunan 3D stereo monitörler arasında en yüksek kullanıcı memnuniyetine sahip pasif 3D stereo sistemidir. 14 yıldır piyasada olan tak ve çalıştır ışın ayırıcı teknolojisi, 3D stereo referans olarak 4K 10 bit (UHD) versiyonunda da kullanılmaktadır.

Mevcut üç modele ek olarak, dördüncü bir 3D PluraView bu monitör ailesine katılıyor: 144Hz yenileme hızına ve full HD çözünürlüğe sahip 3D PluraView 24 ”. CBS/haritalama, fotogrametri, lazer tarama, bilgisayarlı tomografi, simülasyon, moleküler araştırma veya tasarım/CAD stereo yazılım uygulamaları alanlarında, bu dört farklı model farklı gereksinimleri karşılamak üzere özelleşerek kullanıcılarına en rahat deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Kolay kuruluma sahip 3D PluraView giriş seviyesi modeli

Uygulamalarında daha düşük çözünürlük gereksinimleri olan işyerleri için başlangıç modeli olarak, 1.920×1.080 piksel çözünürlüğe sahip 22” veya 24” ekranlı PluraView Full HD 3D idealdir. Az yer kaplayan donanımı, masa üzerinde çok az yer gerektirir ve küçük bir alanda birçok iş istasyonuna sahip açık plan ofisler için çok uygundur.

En yüksek parlaklık ve renk derinliğine sahip 3D PluraView premium monitör

27” ekran boyutuna ve 2.560 x 1.440 piksel çözünürlüğe sahip PluraView 2.5K, 350 cd / m²’lik yüksek parlaklık sunar. Monitör serisinin en üst modeli PluraView 4K 3D, 10 bit (UHD) renk derinliğine, 28” ekrana ve 3.840×2.160 piksel çözünürlüğe sahiptir.

3D PluraView monitor ailesinin öne çıkan özellikleri:

  • İki gövde tasarımı: 22”/24” veya 27”/28”
  • 2,5K’dan Full HD 4K/10-Bit’e (UHD) en yüksek çözünürlük
  • Rahat 3D STEREO için titreşimsiz çalışma
  • Her göz için bir monitör bulunduğundan pencere önündeki koltuklar için uygun
  • Geniş Görüş Açısı – 5 kişiye kadar olan grup toplantılarına izin verir
  • AGISOFT, ESRI, HEXAGON, TRIMBLE ve diğer firmalarca onaylı
  • 14 yıldır kurulan Tak ve Çalıştır teknolojisi
  • Doğrudan dizüstü bilgisayar bağlantısı için uygun
  • Kullanışlı tasarım ve yüksek Alman kalitesi

Schneider Digital Hakkında

Schneider Digital profesyonel 3D stereo, 4K/8K ve VR/AR (Virtual Reality-Sanal Gerçeklik/Augmented Reality-Artırılmış Gerçeklik) donanım çözümleri için küresel olarak aktif, tam hizmet sağlayıcısıdır. Schneider Digital, 3D-Stereo ve VR/AR sistemleri için en yüksek gereklilikleri karşılayarak, haritacılık sektörünün zorlu uygulamaları için en uygun monitör, iş istasyonu, grafik ve çevresel cihazlarını geliştirir.

Profesyonel donanım sektöründeki 25 yılı aşkın deneyim ve yenilikçi bir ürün portföyü ile, müşterilerine özel çözümler üretmek Schneider’in temel yapı taşlarından biridir. Müşterilerle yakın işbirliği içinde çalışmak, kişisel danışma hizmeti sunmak ve en karmaşık ve en zorlu bilgi işlem ve ekran zorlukları için bile yetkin bir ortak olmak için ayrıcalıklı, hizmet ve müşteri merkezli bir iş felsefesi uygulamaktadır.

Mekansal Uygulamalar için Yenilikçi, Profesyonel Donanım Çözümleri

Schneider Digital‘in donanım çözümleri 3D Şehir Modelleme, CBS, BIM, Fotogrametri ve Uzaktan Algılama, LiDAR 3D nokta bulut düzenleme, petrol ve gaz arama ve çalıştırma, jeoloji, hidroloji ve hidrolik mühendisliği gibi grafik yoğun bilgisayar uygulamalarında, meteoroloji ve hava modelleme, coğrafi veri işleme, veri analizi ve raporlama, coğrafi CAD uygulamaları, coğrafi planlama, arazi araştırması, haritacılık ve veri görselleştirme, navigasyon ve telematik vb. alanlarında çok çeşitli hizmet sunmaktadır.

Ürün Portföyü – Zorlu Gereksinimler için Müşteri Odaklı Donanım Çözümleri

Schneider Digital ürün portföyü, müşterilerinin ilgili gereksinimlerini karşılayan optimum, profesyonel donanım çözümünü içerir. Portföyünde yüksek çözünürlüklü monitörler, masaüstü 3D stereo ve dokunmatik monitörler, 4K/8K çözünürlüğe kadar ekranlar ve 27”- 98” arası ekran boyutları, VR/AR çözümleri, powerwall çoklu ekran görüntüleme, AMD ve NVIDIA profesyonel grafik kartları, yüksek performanslı iş istasyonları ve hareket izleme cihazları, 3D kontrol cihazları, Z-mouse sistemleri, 3D ölçüm cihazları ve 3D gözlük gibi yenilikçi çevresel cihazlar yer almaktadır. Schneider Digital kendi powerwall ekran çözümünü (akıllı VR-Duvar) ve pasif 3D stereo monitörü 3D PluraView üretmektedir.

Daha fazlasını öğrenmek için Schneider Digital ve PluraView sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

(1) 3D GIS, where are we standing?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here