Pix4D’nin İklim Yarışması ile “Daha İyi Bir Geleceğin Haritası”

0
190

Lozan, İsviçre: Fotogrametri yazılımı şirketi Pix4D, ilk İklim Yarışması‘nı başlattı. Dünyanın dört bir yanından insanlar, 3,000 USD tutarında nakit para ödülü kazanma ve Pix4D yazılımına erişme şansı için iklim krizi araştırmalarında haritacılık kullanan projeler sunmaya davet ediliyor.

Kırgızistan’ın kırsal bölgelerinde bulunan buzulların erimesini takip etmek, Porto Riko’daki fırtına zararına uğramış mahsullerin maliyetini hesaplamak, Tanzanya’daki şempanze yuvalarını haritalamak gibi çeşitli araştırmalara da destek veren Pix4D yazılımı ve #dronesforgood, bilim insanlarının ve vatandaşların iklim krizine karşı hazırlanmalarına yardımcı oluyor. Pix4D İklim Yarışması, değişim yaratan kişilerin, projelerini sıfırdan çıkarmasına destek veriyor.

  • Pix4D İklim Yarışması katılımcılarına açık ve 13 Aralık 2019 tarihine kadar başvuruları almaya devam edecek. Kazananlar Ocak 2020’de e-posta ile duyurulacak.
  • İklim değişikliği küresel bir sorundur, bu nedenle yarışma dünya çapında başvuruya açıktır. Herhangi bir birey, grup, işletme, okul veya kuruluş yarışmaya girebilir, henüz proje konusu belirlenmemiş olsa bile.
  • Jüri panelinde Pix4D CBS uzmanları, çevre aktivistleri ve  İklim için İsviçre Gençliği‘nden bir temsilci yer alıyor.
  • Nakit para ödülü ve Pix4D yazılımına erişimin yanı sıra, kazananlar kişiselleştirilmiş teknik destek almaya ve projelerini pix4d.com sitesinde sergilemeye hak kazanacak.

Daha fazla bilgi ve katılım için: Climate Contest

Pix4D hakkında

Pix4D, yersel, İHA veya uçakla çekilmiş görüntüleri doğru ve coğrafi referanslı ölçerek 2D mozaiklere, 3D modellere ve nokta bulutlarına dönüştüren son teknoloji yazılımlar geliştirmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here