Pix4D Yeni Nesil Fotogrametri, Drone Mapping ve Analitik Araçlarını Duyurdu

0
619
Pix4DMapper RayCloud-Arayüzü

Dünyanın fotogrametri lideri Pix4D, günümüzün profesyonel zorluklarına yönelik yeni nesil yazılımların ticari sürümünü merkezleri Lozan’dan duyurdu. Müşteriler ve iş ortakları ile yakın işbirliği içinde geliştirilen Pix4Dsurvey, Pix4Dmatic, Pix4Dinspect ve Pix4Dscan, profesyonel müşterilerin çalışma ve hizmet verme şekillerinde devrim yaratmaya hazır!

Pix4Dsurvey ve Pix4Dmatic ile Çığır Açın

Dijital fotogrametri, her modern araştırmacının araç setinin önemli bir parçasıdır ve dünya çapında yüzlerce yeni drone haritalama işletmesinin başlatılmasına katkıda bulunmuştur. Pix4Dsurvey ve Pix4Dmatic, fotogrametride bir sonraki adımı temsil ederek haritacılık sektöründeki büyük zorlukları ele alıyor.

Pix4Dsurvey, nokta verilerini CAD hazır formatına dönüştürerek dijital fotogrametri ve CAD arasındaki boşluğu dolduruyor. RayCloud ortamı sayesinde herhangi bir elemanın vektörleştirilmesine izin verir. Genel ölçme süresini önemli ölçüde azaltmak ve uzmanların ölçme ve haritalama olanaklarını genişletmek için Pix4Dsurvey artık deneyebilir ve satın alabilirsiniz.

Yeni bir fotogrametri yazılımı ürünü olan Pix4Dmatic, yeni bir ölçekte doğru drone haritalandırmasını mümkün kılacak. Son teknoloji insansız hava araçları için tasarlanan bu ürün, projenizi görüntülerden nokta bulutuna dönüştürmek için harcanan süreyi yarıya indirirken, binlerce görüntüyü işlemek için optimize edilmiştir. Pix4Dmatic Beta programı artık haritacılık uygulamalarınız için kullanıma açık.

RayCloud Uygulaması

Ayrıca, önde gelen masaüstü fotogrametri yazılımının yeni bir güncellemesi olan Pix4Dmapper 4.5 Sürümü indirilmeye hazır! Görüntü kalibrasyonu ve nokta bulutu oluşturma adımlarında ortalama %20 hızlanma ile kullanıcıların projelerde her zamankinden daha hızlı işlem yapmalarını sağlıyor.

Pix4Dscan ve Pix4Dinspect ile Endüstriyel Denetimi Otomatikleştirme

Endüstriyel varlıkların ve altyapının elle incelenmesi zaman alıcı, pahalı ve zaman zaman tehlikelidir. Mevcut teknoloji tehlikeyi azaltabildi ancak süreç uzun ve maliyetli. Bunu değiştirmek için Pix4Dscan ve Pix4Dinspect kullanmak artık elimizde.

Pix4DScan

Pix4Dscan karmaşık yapıları ele almak için tasarlanmış bir drone uçuş uygulamasıdır. Pix4Dinspect yazılımı, Pix4D’nin pazardaki en iyi fotogrametri uygulaması ile modellenen dijital varlıkları yönetebilen ve inceleyebilen bir bulut tabanlı analiz platformudur. Birlikte endüstriyel denetimler ve varlık yönetimi için uçtan uca bir çözüm sunarlar.

Yeni ve geliştirilmiş Pix4D Eğitim Platformu

Yeni yazılımlar birinci sınıf eğitim materyallerine ihtiyaç duyar. Bu yüzden yeni Pix4D Eğitim platformuna erişmek her zamankinden daha kolay. Hızlı ipucu videolarından resmi sertifikalara kadar tüm kaynaklar training.pix4d.com adresinde bulunuyor.

Pix4D’nin Kurucusu ve CEO’su Christoph Strecha şunları söylüyor: “Bu mobil, bulut ve masaüstü yazılımı setinin, drone haritalama uygulamaları için büyük bir devrim olduğuna, projelerin giderek daha da büyümesine ve verilerin her zamankinden daha kullanılabilir hale dönüştürülmesine izin verdiğinden eminim. Bu ürünler profesyonellerin çalışma biçiminde devrim yaratacak, verimliliği artıracak ve olanakları genişletecek.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here