SATLAB, Intergeo 2018’de Yeni Ürünlerini Tanıttı!

0
630

Geçtiğimiz ekim ayında gerçekleşen Intergeo fuarında yerli GNSS firması SATLAB, yenilikleri ile epey adından söz ettirdi. Surveyinggroup olarak biz de yenilikleri ve SATLAB’ı birinci ağızdan dinlemek için firmanın Türkiye Direktörü Murat Özkan ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Soru: SATLAB başta Türkiye olmak üzere dünyada da trendleri yakından takip eden bir firma olmayı 8 yıl gibi kısa bir sürede nasıl başardı ?

M.Özkan: Satlab Geosolutions 2010 yılında İsveç’in Göteborg kentinde kurulmuştur. Satlab kurulduğu günden bu güne kadar yüksek kaliteli ölçme çözümleri sunmayı hedeflemiş ve bu doğrultuda kalite kriterlerini belirlemiştir. Ürünleri tasarlarken ve üretirken mutlaka müşteri deneyimlerini göz önünde tutuyoruz ve sürekli tecrübe sahibi insanlara kulak veriyoruz. Satlab’ın bu politakasından dolayı ürünler müşteriler açısından gözden geçirilmiş ve müşteri istekleri dikkate alınmış ürünler olarak üretiliyor. Trendleri takip etmek de aslında kullanıcı ihtiyaçlarından kaynaklı bir olgu haline dönüşüyor.

Ayrıca kullanıcılarımız da haklı olarak sürekli yenilik görmek istiyor. Ancak bizler trendleri takip ederken, ihtiyaçlara da en optimal çözümleri birlikte sunabilmeyi hedefliyoruz ve bu sayede yaptığımız yenilikler kalıcı oluyor. Geride bıraktığımız 8 yılda bizi biz yapan en önemli özelliğimizin bu olduğunu düşünüyorum.

Soru: Yenilikçi ve kullanıcı dostu üretim yapan SATLAB’ın mutfağında  şuan ne gibi çalışmalar yapılıyor? Bir sürpriz var mı?

M.Özkan: 2018 yılı Satlab için tam bir inovasyon yılı oldu diyebilirim. Standımızda bu yıl  daha fazla sayıda ve geniş yelpazede ürünleri görebilirsiniz. Satlab kurulduğu yıldan bu yana GNSS alıcıları üreten bir şirkettir ve Intergeo 2018’de SL200, SL700 ve SL900 adında üç farklı yeni model tanıttık. Bu ürünlerin tamamı da RTK ve CORS kapasitesine sahip ürünler oldu. Bir diğer sürprizimiz standımıza gördüğünüz optik ürünler bence. 2018 yılında Satlab Geosolutions yönetimi optik ürün pazarına girme kararı aldı ve SLT1 reflektörsüz total station, SDL1 dijital nivo ve SAL32 otomotik nivo modellerini pazarın kullanımına sunduk. Optik ürünlerin tamamı yüksek kalite ve doğruluk hedefi için geliştirildi.

Konuşmamızın başında da belirttiğim üzere 2018 yılına inovasyon yılı diyoruz çünkü mutfak çok yoğun bir çalışma içerisinde. Bu yıl kontrol ünitesi ve endüstriyel tablet bilgisayar ürünlerinde de kullanıcıları olumlu anlamda şaşırttığımızı düşünüyorum. Android tabanlı SHC30, Windows tabanlı SL65 kontrol üniteleri ile SL86 ve SL11 endüstriyel tablet bilgisayarlar ürünlerimiz arasında yerini aldı. İnsansız hava araçları konusunda da çalışmalarımız sürüyor ve yine bu yıl iki yeni ürün ile İHA ürün grubunu genişlettik. SLA1 sabit kanat İHA’nın VTOL özellikli bir versiyonunu SLA2 adıyla satışa sunuyoruz. Multirotor ihtiyaçları için de 7 kg faydalı yük kapasitesine sahip olan THANOS modelini sunuyoruz. THANOS modelini aynı zamanda SUL1 hava lidarımız için özel geliştirdik diyebiliriz ancak THANOS’u ister ortofoto, isterseniz oblik görüntü için kullanabilirsiniz. Yani tek bir gövde ile tüm projelerinize çözüm sağlamış oluyoruz.

Özetle bu yıl 11 yeni ürünümüz ile kullanıcıların karşısına çıktık ancak inovasyon dinamik bir kavram ve biz durmayacağız. 2019 yılında da yeni ürünleri sunmaya kararlıyız.

Soru: Türk kullanıcıların SATLAB’ı tercih etmelerinin en büyük sebebi nedir?

M.Özkan: Türkiye’ye bakışımız her zaman farklı oldu çünkü sizin de bildiğiniz üzere Satlab Geosolutions’un kurucularından biri bir Türk’tür. Bu yüzden Türkiye’deki faaliyetlerimizde fiyat-kalite dengesine her zaman çok dikkat ettik ve satış sonrası hizmetler olarak ifade ettiğimiz; eğitim ve teknik destek konularını her zaman önde tuttuk. Üretici olmanın doğal avantajlarını özellikle servis ve yedek parça maliyetlerini düşük tutarak kullanıcılara yansıttık. Bu süreci tecrübe eden kullanıcılarımızın politikalarımızdan memnun olduklarını sık sık duyuyoruz.

Bence Satlab’ın başarısının temel rolü gerek Türkiye gerekse diğer ülkelerdeki ofislerimiz ve bayilerimiz aracılığı ile kullanıcılarımızın eleştirilerine kulak veriyor olmamızdır. Onların tecrübelerini dikkate alarak bunları özümseyerek çalışmalar yürütüyoruz ve böylelikle en optimal ürüne ulaşmaya çalışıyoruz. Bu misyon ile hareket ettiğimiz için ortaya çıkan ürünlerimizde her kullanıcı kendisine ait bir nokta bulabiliyor. İşte bu aidiyet duygusunu yaratmayı başardığınızda kullanıcılarınız için sadece bir marka değil kalıcı bir dost haline gelebiliyorsunuz.

Satlab’ın en son ürünlerini ve kampanyalarını incelemek için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here