Schneider Digital’in NVIDIA 3D Vision Pro Alternatifi: 3D PluraView

0
494
The 3D PluraView from Schneider Digital is the alternative to the NVIDIA 3D Vision Pro.

Aktif LCD gözlük ve 3D Vision özellikli stereoskopik monitörlere sahip 3D Vision Pro teknolojisi yalnızca bilgisayar oyunu tutkunları, sinefiller ve fotoğrafçılar için değil, aynı zamanda coğrafi sektör uzmanları için de oldukça yararlı ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Büyüyen profesyonel 3D/VR pazarında gelişmiş, yüksek kaliteli stereo görselleştirme çözümlerine artan endüstriyel ihtiyaçları, Schneider Digital, 3D PluraView ile karşılamayı hedefliyor.

Titreşimsiz kullanım

3D PluraView, göz dostu stereoskopik ekranı ile ileri teknoloji 3D stereo uygulamaların profesyonel kullanıcıları için tasarlanmıştır. Işın ayırıcı stereo teknolojisi 2005’ten beri stereoskopik masaüstü ekranları için en yüksek görüntüleme kalitesini sunar. Bu teknoloji, ofis içinde gün ışığı koşullarında bile yüksek çözünürlükte mükemmel bir 3D stereo deneyimi sağlar.

3D PluraView, iki stereo ekranı ile her göz için ayrı bir ekran kullanır ve stereo görüntüleri tam çözünürlükte ve parlaklıkta oluşturur. Kullanıcı için stereo görüntüler pasif, polarize ve çok hafif gözlüklerle elde edilir. Aktif LCD gözlüklerin aksine, PluraView monitörler 3D stereo ortamlarda düzenli ve uzun süreli çalışmalar için uygundur.

Detaylı bilgi için Pasif 3D stereo monitör ailesi büyüyor: Yeni 3D PluraView 24” Full HD haberimizi okuyun!

Profesyonel 3D stereo uygulamalar

PluraView 3D stereo monitör, geniş bir endüstri yelpazesini kapsayan tüm stereo yazılım uygulamaları için idealdir: CBS, haritalama, fotogrametri, petrol ve gaz arama, moleküler araştırma ve tasarım, CGI/3D video düzenleme, CAD, makine mühendisliği, kristalografi/biyokimya, lazer tarama ve endüstriyel ölçüm, simülasyon ve VR eğitimi, 3D şehir modeli görselleştirme, arkeoloji, aynı zamanda cerrahi planlama ve tıbbi eğitim için Bilgisayar Tomografi (BT) ve Manyetik Rezonans Görüntüleme ve daha birçok alanda kullanılabilir.

Geniş kullanımı nedeniyle alternatifi zor bulunan NVIDIA 3D Vision Pro yazılım/donanım görüntüleme çözümü, Siemens NX, Adobe, Autodesk CAx, Dassault Systems, Agisoft, DAT/EM, Hexagon, Erdas ve Halliburton/Landmark gibi çeşitli profesyonel yazılım uygulamaları tarafından destekleniyordu.

NVIDIA 3D Vision Pro teknolojisini destekleyen herhangi bir yazılım 3D PluraView stereo monitörlerle de kullanılabilir. Bu nedenle, bu kanıtlanmış, titreşimsiz teknolojiye gönül rahatlığıyla geçilebilir. 3D PluraView monitörleri, uyumluluğu ve kullanımları hakkında daha fazla bilgi PluraView resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm NVIDIA 3D Vision ve Quadro kullanıcıları için profesyonel tavsiyeler, çözümler ve destek

NVIDIA Quadro grafik çözümleri kullanıcıları için önemli bilgiler: NVIDIA’ya göre, 3D Vision Pro kitini destekleyen son sürücü Nisan 2019’da, 418.XX etiketiyle yayınlandı. Sonraki sürümler 3D stereo için destek sağlamıyor. Windows güncelleştirmelerinden kaynaklanabilecek kritik güvenlik sorunları Nisan 2020’ye kadar çözülmüştür. Ancak kalan tüm diğer sorunlarınız için yetkili NIVIDIA ortağı Schneider Digital ile yazılım uygulamalarınız için, özellikle 3D/VR kullanımı için en uygun grafik çözümü için iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here