Sensefly pazarlama ve iletişim yöneticisi Jessica Sader ile yeni ürünleri hakkında kısa bir ropörtaj yaptık. Dünya çapında binlerce kullanıcısı olan senseFly serisindeki en yeni eBee olan eBee X hakkında bilgi edindik.

Soru: Yeni eBee X in diğer ürünlerden farkı nedir?
senseFly’in en yeni ürünü eBee X sabit kanatlı haritalama drone’dur. eBee X, bir operatörün coğrafi veri koleksiyonunun kalitesini, verimliliğini ve güvenliğini artırmak için tasarlanmıştır. Modüler tasarım ve her türlü işe uygun bir kamera, en zorlu projelerin bile gereksinimlerini karşılamak için doğruluk ve kapsama yetenekleri sunar, bu sayede neredeyse her alanda çalışacak kadar dayanıklıdır.

eBee X, her bir haritalama işini arazi haritalama ve topoğrafik haritalamadan şehir planlamasına, ürün haritalamaya, termal haritalamaya, çevresel izlemeye ve çok daha fazlasına uyacak bir dizi devrim niteliğindeki yeni kamera seçeneklerini içermektedir. Bu kameralar şunları içerir:

* senseFly S.O.D.A. 3D: bir inç sensör ile benzersiz 3D drone haritalama, uçuş sırasında yönünü değiştirerek her seferinde sadece bir görüntü yerine çok daha geniş bir görüş alanı için üç görüntü(iki eğik, bir nadir) elde eder. Sonuç, dikey odaklı ortamlarda (kentsel alanlar, açık ocaklar ve sahil şeritleri gibi) çarpıcı dijital 3D rekonstrüksiyonlar. senseFly S.O.D.A. 3D, Pix4Dmapper yazılımı ile hızlı ve güçlü görüntü işleme için optimize edilmiştir.

* senseFly Aeria X: APS-C sensörlü kompakt bir drone fotogrametri kamera. Bu dayanıklı yenilik, boyut, ağırlık ve DSLR benzeri görüntü kalitesinin ideal bir karışımını sunuyor. Yerleşik Akıllı Pozlama teknolojisi sayesinde, neredeyse tüm ışık koşullarında operatörlerin her zamankinden daha fazla saatte harita üretmesine olanak tanıyan olağanüstü görüntü ayrıntısı ve netlik sağlar.

* senseFly Duet T: Geo-termal haritaların ve dijital yüzey modellerinin hızlı ve kolay bir şekilde oluşturulmasını sağlayan bir çift kameralı termal haritalama teçhizatıdır. Duet T, yüksek çözünürlüklü (640 x 512 px) termal kızılötesi kamera ve bir inç sensörlü RGB kameralı senseFly S.O.D.A içerir. Her iki görüntü kaynağına da ihtiyaç duyulurken, donanımın Yerleşik Kamera Pozisyonu Senkronizasyonu özelliği harita üretim sürecini basitleştirmek için Pix4Dmapper fotogrametri yazılımı (opsiyonel) ile uyumlu olarak çalışır.

Soru: Bu günlerde Ar-Ge çalışmalarınızın odağı nedir?
Şu anki odak noktamız; haritalama, tarım, mühendislik ve insani yardım gibi sektörlerdeki profesyoneller için uçtan uca drone çözümleri geliştirmeye devam etmektir. EBee X’in lansmanı ile, ekibimiz bu yeni sabit kanatlı drone ve bu kadar çok profesyonel için sağlayabileceği faydalar hakkında piyasayı eğitmeye odaklanıyor.

Soru: Kullanıcılarınızın yoğunlaştığı özel bir bölge var mı?
senseFly endüstrinin lider sabit kanatlı drone çözümleri sağlayıcısıdır ve uçaklarımız tüm bölgelerde kullanılmaktadır. EBee drone, en geniş bölgemiz olan Avrupa’dan Kuzey Amerika’ya, Asya, Güney Amerika ve Afrika’ya kadar her kıtada kullanılmaktadır. Taşınabilirliği ve uzun menzilinden dolayı, genellikle yüksek dağlar ve uzak adalar dahil olmak üzere dünyanın en uzak yerlerinde kullanılmaktadır.

Soru: Bu günlerde Ar-Ge çalışmalarınızın odağı nedir?
Şu anki odak noktamız; ölçme, tarım, mühendislik ve insani yardım gibi sektörlerdeki profesyoneller için uçtan uca drone çözümleri geliştirmeye devam etmektir. EBee X’in lansmanı ile, ekibimiz bu yeni sabit kanatlı drone ve bu kadar çok profesyonel için sağlayabileceği faydalar hakkında piyasayı eğitmeye odaklanıyor.

Soru: Kullanıcılarınızın yoğunlaştığı özel bir bölge var mı?
senseFly endüstrinin lider sabit kanatlı drone çözümleri sağlayıcısıdır ve uçaklarımız tüm bölgelerde kullanılmaktadır. EBee drone, en büyük bölgemiz olan Avrupa’dan Kuzey Amerika’ya, Asya, Güney Amerika ve Afrika’ya kadar her kıtada kullanılmaktadır. Taşınabilirliği ve uzun menzilinden dolayı, genellikle yüksek dağlar ve uzak adalar dahil olmak üzere dünyanın en uzak yerlerinde kullanılmaktadır.

Yeni eBee X ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here