TeamViewer Pilot, yeni iPad LiDAR ile çok daha güçlü

0
805

Apple, son iPad modellerindeki LiDAR eklentisini duyurduğunda, bunu, “düzeltilecek bir problem arayışında olan bir teknoloji” şeklinde eleştirenler olmuştu. VR ve AR uygulamalarının geliştirilmesinde, yeni iPad’deki LiDAR’ın faydalı bir araç olabileceği açık bir şekilde görülüyor. Yakın bir zamanda da TeamViewer, AR tabanlı uygulaması TeamViewer Pilot’ın, yeni iPad Pro’daki LiDAR tarayıcıdan yararlanabilecek şekilde güncellendiğini duyurdu. Uygulama, karmaşık işlemler gerçekleştiren kullanıcılar için etkili sanal kılavuzlar oluşturmasına olanak tanıyor.

TeamViewer Pilot Ürün Yönetimi Direktörü Andreas Haizmann, “Sorunları çözmek için uzmanlara veya teknikerlere sürekli olarak, fiziken ihtiyaç duyulması, bütün sektörlerin karşılaştığı bir çetin bir durum. Ancak, TeamViewer Pilot ve yeni iPad Pro ile birlikte, uzmanınız dünyanın neresinde olursa olsun, sanal olarak sizin yanınızdaymış gibi hissettirebiliyor. Artık nesneler ve maddeler daha hassas bir şekilde vurgulanabiliyor, bu da hata ve iletişim bozukluğunun önüne geçiyor. iPad Pro’daki LiDAR tarayıcı, Pilot uygulamasına, fiziksel nesnelerin ardındaki ek açıklamaların tespit edilmesine ve kapatılmasına olanak sağlıyor. Bu da hem sahadaki kişi, hem de uzaktan bağlanan uzman için büyük bir kolaylık sağlıyor.”

VR ve AR teknolojilerinin parlamasıyla birlikte, kuruluşlar iPad Pro’nun kamerasını ve LiDAR’ını kullanarak sahadaki çalışanların neler yaptığını “neredeyse” görebiliyor. Eğitmen veya denetleyici kişi, sahadaki çalışanın görüş alanındaki nesneler üzerinde kılavuz oklar, serbest çizimler ve çok daha fazlasını yapabilme imkânına da sahip oluyor.

TeamViewer Pilot teknolojisi aynı zamanda vasıflı iş gücü sıkıntısı çeken şirketlerin iş kesintilerini önleyebilmeleri için “paylaşımlı merkezi bir beyin” kurmalarına da olanak sağlıyor. Bu da, tecrübeli çalışanların yerini alan gençlere, bilginin aktarılması konusunda büyük kolaylıklar sağlayabilecek bir potansiyel taşıyor.

TeamViewer, TeamViewer Pilot uygulamasının, dünyanın dört tarafındaki uzmanların, saha çalışanlarını eğitmek ve yardımcı olabilmeleri için bu yeni teknolojiyi kullanmalarını umuyor. Büyük kolaylıklar sağlayan bu teknolojide, uzmanlar saniyeler içerisinde iPad Pro, veya sadece sıradan bir akıllı telefon aracılığıyla saha çalışanına bağlanabiliyor.

TeamViewer’ın bu platformu, kullanıcıların ve müşterilerin tercihlerine bağlı olarak, yeni iş modelleri geliştirme, süreç verimliliğini artırma, manuel müdahaleyi azaltma veya değiştirme, ürün ve hizmet kalitesini iyileştirme, ve bağlantı ve işbirliğini teşvik etme konularında yardımcı olmasıyla oldukça yararlı bir platform gibi duruyor.

Daha Fazla Bilgi almak için buraya tıklayınız.

Kaynak: Carla Lauter, “TeamViewer Pilot uses iPad’s lidar to enhance real-time training”, SPAR3D.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here