Ana sayfa COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ Yaşayan Haritalar – 200 Yıllık Amsterdam Kadastrosu

  Yaşayan Haritalar – 200 Yıllık Amsterdam Kadastrosu

  0

  “Maps We Love” Projesi

  Arcgis ’in geliştiricisi Esri ‘Maps We Love’ yani Sevdiğimiz Haritalar projesiyle ödüllü haritaları ilham almamız için topladı.

  Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte haritalara olan talep her zamankinden daha fazla! Çoğumuz hemen hergün haritaları kullanıyor ve işlevselliğin artmasını temenni ediyoruz. Beklentimiz basit bir yön bulma işlemi de olabilir, petrol sızıntı modelleri oluşturmak da. Esas olan daha bilgili daha cazip haritalarla çalışabilmek.

  Peki, ama bir haritayı iyi yapan şey nedir? İnsanların bir harita ile ilgilenmelerini nasıl sağlayabiliriz? Beklenmedik bilgiler veya hatta büyüleyici güzellik sunan bir harita nasıl yapılır? Esri bunların cevabını verecek bir proje üzerinde çalışıyor: Maps We Love.

  Size önemli adımları, artı kaynakları (çok sayıda bağlantı) içeren bir sahne arkası bakışı sunarak bu başlıkları derinlemesine incelemenize olanak sağlar. Maps We Love haritalama işlemlerini gözden geçirmek, size “harika haritalar oluşturabilirsiniz” inancını vermek için tasarlanmış.

  Verileri çekici bir haritaya dönüştürmek, hangi düğmelere tıkladığınızı bilmekten çok daha fazlasını gerektirir. Bu, verilerinizde gizlenmiş hikayeleri nasıl açığa çıkaracağınızı bilmekle ilgilidir.

  Amsterdam Kadastro

  Maps We Love projesi kapsamında 200 yıllık Almanya Kadastrosu kronolojisi oluşturulmuş. Ve bu proje ile iki asırlık değişimleri tek platformda izleme şansını yakalıyorsunuz. Sistem sizi kadastro tarihinde kısa bir yolculuğa çıkarıyor.

  Bu harika çalışmayı ve daha fazlasını keşfetmek için buraya tıklayınız.

   

  Emre AKDENİZ
  Director Strategy and Business Development, SurveyingGroup Media Co. One of your collegue who loves research new technologies and mostly addicted to sharing :)

  BİR CEVAP BIRAK

  Leave the field below empty!