Ana sayfa ETKİNLİK World Cities Congress İstanbul’19

World Cities Congress İstanbul’19

0

Geleceğin Akıllı Şehir Teknolojileri Kongresi

World Cities Congress-WCC,İstanbul 2019. 12 ülkeden 250 katılımcı 13-15 Mart tarihleri arasında Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde buluşuyor.

Akıllı Şehir kavramı Nedir?

Akıllı Şehir kavramı, bilişim teknolojilerinin şehir yönetimi süreçleri ile birleştirilerek, sürdürülebilir şehirlerin yaratılması ana fikrinden yola çıkmıştır. Çevreden sağlığa, güvenlikten afet yönetimine, atık yönetiminden kaynakların etkin kullanımına kadar insan hayatının her noktasındaki eylem ve işlerin, teknolojiler yardımıyla yeni bir yaşam tarzı yaratmak için kullanılmasıdır.

Kongrenin  konu başlığı Smart 4. Konuşmalarda teknoloji, dolaşım, strateji, sürdürülebilirlik, çevre, taşımacılık, enerji, girişimcilik ve veri konularının akıllılığı ele alınacak.

Kongrede konuşmalar ve panellerin yanı sıra etkinlikler ve yarışmalar da bulunuyor. Sustainbul Ideathon yarışmasına İstanbul İçin Sürdürülebilir Çözümler ile 5 Mart’a kadar başvurabilirsiniz.

DÜNYA ŞEHİRLERİ KONGRESİ 2018’DE NELER OLDU?

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin organizasyonu ile gerçekleşen Dünya Şehirleri Kongresi İstanbul 2018, 12 ülke, 120 şehir, 102 teknoloji üreten firma ve 140’dan fazla konuşmacıya kapılarını açtı. Gelecekte dünyamızın nasıl şekilleneceği üzerine fikirlerin, projelerin ve tasarımların ele alındığı bu dev teknoloji platformunda 10 bini aşkın sektör profesyoneli yer aldı. Kongrede 4 önemli keynote konuşmacısı konuşmalarını yaptı, farklı konuların ele alındığı toplam 12 oturumda da akıllı şehirler planlamaları tartışıldı.

Detaylı bilgi için buraya tıklayabilir ve kongrede yerinizi alabilirsiniz.
Nursinem Handan ŞAHAN
2018 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünü onur öğrencisi olarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Erasmus+ programıyla Varşova Teknoloji Üniversitesinde öğrenim gördü. Halihazırda öğrenimine İstanbul Teknik Üniversitesi Coğrafi Bilgi Teknolojileri bölümünde devam etmekte.

BİR CEVAP BIRAK

Leave the field below empty!